• Kategorie
  • Szukaj
  • Maski algowe

W prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy w każdym wieku kolosalną rolę pełnią maski w proszku oraz maski algowe. Działają one wyjątkowo intensywnie, a oprócz tego odznaczają się niesamowicie szerokim spektrum pozytywnego oddziaływania na cerę. Kolejnym ogromnym atutem, jaki posiadają maseczki w proszku jest ich ponadprzeciętna wydajność oraz wygoda stosowania. Maski algowe do pielęgnacji twarzy dodatkowo zastygają po chwili od aplikacji, co ułatwia ich zdjęcia oraz eliminuje konieczność zmywania. Produkty z tej kategorii doskonale sprawdzają się w pielęgnacji domowego, ale z równie dobrym efektem dopełniają profesjonalne zabiegi w gabinetach kosmetycznych.

Maski algowe do pielęgnacji twarzy mogą być stosowane w pielęgnacji każdego rodzaju cery. Jednak zdecydowanie najbardziej fenomenalne rezultaty można uzyskać aplikując je na skórę dojrzałą czy też zmęczoną, o niezdrowym kolorycie. Wynika to z faktu, iż algi intensywnie ujędrniają epidermę, a ponadto dotleniają ją i dogłębnie odżywiają. Maseczki w proszku typu algowego dają zdecydowanie najlepsze rezultaty podczas stosowania ich jako uzupełnienie różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych, takich jak przykładowo peeling kawitacyjny czy też mikrodermabrazja.

Maski w proszku obejmują również różnego rodzaju glinki kosmetyczne. Różnią się one od siebie nie tylko kolorem, ale również właściwościami pielęgnacyjnymi. Generalnie jednak glinki systematycznie stosowane jako maseczki na twarz, szyję oraz dekolt pomagają uporać się z takimi problemami skórnymi jak zaskórniki, wypryski oraz nadmierne wydzielanie sebum. Ta kategoria maseczek pozwala wyjątkowo efektywnie oczyścić cerę z toksyn oraz innych zanieczyszczeń. 

Aby maseczki w proszku mogły zadziałać wyjątkowo efektywnie, konieczny jest aktywator w formie wygodnego sprayu. To dzięki niemu dobroczynne składniki mogą działać dłużej, a przez to bardziej intensywnie. Profesjonalne aktywator do masek w proszku pozwala również witaminom i minerałom wniknąć do głębszych warstw skóry.